21 Ağustos 2017 Pazartesi

YIL BİTTİ BEN ANCA HEDEF VE KARAR BELİRLEDİM :)


   Merhaba blog okuyan canım insanlar, geçtiğimiz haftasonu hem gezdim tozdum hemde yeni kararlar aldım. Yani kararlar hedefler havalarda uçuştu :P Ben hiçbir zaman hedefe odaklı bir insan olmadım. Halbuki risk almayı hiç sevmeyen biriyim, benim gibi insanlar hedef odaklı yaşarlar benim bildiğim. Bunun sebebi sanırım, hem iradesiz hemde maymun iştahlı oluşum. Hafta sonu erkenden doğum günümü kutladık. Ailem arkadaşlarım hep bir aradaydık. Bol bol sohbet ettik çok güzeldi. Konumuz planladığımız yurtdışı seyahatimiz ikinci olarakta benim fazla kilolarımdı :) Evet konunun biri buydu yapcak bişi yok şişmanım :) 2018 haziran ayı başında bir yurtdışı tatil planımız var, ve ben ilk defa hedef noktası olarak kendime bu tarihi koydum. Şimdi bu canınız cananınız çok sevdiğiniz sihirli günlüğünüz ne yapacak ? :))
   İlk hedefim maddi konularla ilgili canlar. Bu devirde hangi insan evladı vardırki kredi kartı borcu olmasın ? yani olmasın canım olmasın benim var borcum herkesin olsun :P yok yok şaka Allah hepimizi kurtarsın. Belirlediğim tarihe kadar kredi kartı borçlarımı kapatmak ilk hedefim. Ve tabi azar azar kenara euro atmak da ikinci maddi hedefim oluyor. Bu aralar zaten minimal yaşamla ilgili çok şey okuyup araştırıyorum belkim faydası olurda gereksiz ihtiyaç dışı harcamalardan uzak dururum :)
   İkinci hedefimde tabi bu hedef diğeri ile paralel ilerliycek, kilo vermek. Seyahatimize yaklaşık on ay var ve benim hedefim on ayda on kilo. E artık bunuda yapamazsam daha hayatta kilo veremem ben. Ayda bir kilo vermeyi başarmalıyım. Hedefi düşük tuttum çünkü kendimi biliyorum hiç sıkıya gelemem :) Hadi bakalım ilk defa bir hedef iki yolum var, ne kadar başarılı olucam görücez :)
   Bunuda buraya yazıyorumki dönüp dönüp bakayım sizlerde şahit olun. Ne demişler paran çoksa kefil ol işin yoksa şahit ol :P tamam tamam saçmalamıycam daha fazla, gidip taze fasulyemi yiyim tam öğle saati, hoşçakalın sağlıklı fit ve bol paralı kalın ...Göktürk köyünde haftasonu türk kahvesi içtiğimiz köy kahvesi, bayıldım nasıl güzel bir yer 


2 yorum:

  1. blogunuzu yenı kesfettım bende bloguma beklerım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Biraz geç oldu ama iadeyi ziyaretimi yaptım :))

      Sil

GÜZEL BİR PARA BİRİKTİRME YÖNTEMİ $ £ € TL ..

Merhaba blog okuyan tatlış insanlar :)   2018 yılının bu ilk postunda size yakın zamanda öğrendiğim bir para biriktirme yönteminden bahsedi...